Inferno, apokalypsa, koniec sveta… alebo Kellys Dubnický Maratón 2010

30/08/2010

Model Aladin už vopred naznačoval, že to nebude ideálne. V sobotu 28. augusta sa mal konať už 16. ročník najväčšieho slovenského cyklomaratónu – Kellys Dubnický Maratón 2010.

Pršalo asi 4 hodiny už deň predtým. No tak bolo aj minulý rok a vtedy sa to celkom dalo, trať nebola taká rozmočená a rozbitá ako tento rok. Všetko má na svedomí pomerne výdatný dážď, ktorý sa spustil asi o pol jedenástej doobeda, teda presne medzi štartom dvoch najpočetnejších kategóriíí na Maratóne. Jedných to stihlo až na trati, druhí si zažili oficiálny štart už v lejaku. A to ešte nehovorím o borcoch na najťažšej Hard trati, ktorí boli v teréne už od 9:00…

Spojenie faktorov výdatný dážď a okolo 500 bikerov nemôže veštiť pre terén nič dobré. Trať bola za chvíľu rozbitá a po svahoch tiekol potok vody presne po vyjazdených koľajách od kolies. No, fakt som vtedy nezávidel pretekárom, musel to byť fakt boj. Nielen, že smerom do kopca to nešlo, lebo prešmykovalo, ale chvíľami ani z kopca (!), lebo sa chytalo blato na bzrdy a na rám. Skutočná drina, obdiv všetkým čo dokončili, najmä borcom s dvoch najdlších tratí – Hard (100 km) a Klasik (68 km).

Trojročnú hegemóniu českého závodníka Karla Hartla, ktorý suverénne triumfoval na Hard trati od roku 2007 tento rok prerušil jeho krajan Radoslav Šíbl. Vzhľadom na terén a počasie dosiahol absolútne famózny čas – 5 hodín a 56 minút. Karel Hartl mal pritom pred 2 rokmi na suchej trati čas 5 hod. a 6 min. Úžasné. Druhú najťažšiu trasu – Klasik – vyhral opäť Čech – Roman Kašpar za výborných 4:23 hod. Nestratili sa ani ženy, keď suverénkou bola Katarína Uhlariková, ktorá mala na druhú ženu v poradí náskok takmer 2 hodiny. Opäť, veľký obdiv.

Už druhý rok po sebe nebolo ideálne počasie. Na rok to snáď vyjde a bude konečne po čase sucho a pekne. Zaslúžili by si to všetci. Hlavne pretekári, ale aj organizátori, keďže ich práca tiež nie je jednoduchá v daždi a zime. Či už značiť trať, dohliadať na kontrolách na trase alebo obsluhovať na občerstvovačkách. Inak, fotky (a niektoré fakt pekné a zaujímavé) nájdete na oficiálnej stránke Maratónu. Budú tam zavesené odkazy na hlavnej stránke, neskôr sa asi presunú do sekcie História. Na záver možno len ukážka ako dopadol môj bicykel po 12 hodinovom pobyte na trati a cca 40 najazdených kilometroch.

Už snáď len toľko, že hádam Vás všetkých, ktorí aspoň trochu bicyklujete obrázok a článok inšpiroval a budúci ročník nebudete chýbať na Dubničáku 😉
Advertisement

Jedna odpoveď k “Inferno, apokalypsa, koniec sveta… alebo Kellys Dubnický Maratón 2010”


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: